Co robię gdy rozpoczyna się przeziębienie?

Co robię gdy Dzieci, po przewianiu lub przemarznięciu zaczynają kichać, z noska zaczyna lecieć wodna, przejrzysta wydzielina, język jest blady z możliwym białym nalotem i mają zimne stópki?

 

 


Próbuję wywołać poty!

Jak najszybsze ogrzanie i wywołanie potów, czyli sprawienie, by Dziecko się spociło – najszybciej zatrzymuje przeziębienie.

Można to zrobić na wiele sposobów: piciem rozgrzewających płynów, zup lub zabiegami zewnętrznymi (które w przypadku Dzieci sprawdzają się najlepiej, bo bardzo często nie jesteśmy w stanie zachęcić Dziecka do wypicia całej szklanki napotnego naparu 😉 ).

 

 


Co do picia?

Podaję napar z: maliny, lipy, plastra świeżego imbiru i odrobiny miodu.

 

 


Co do jedzenia?

Najlepiej sprawdzi się rosół lub zupa mocy (przepisy w e-booku), gotowane z rozgrzewającymi przyprawami: świeżym imbirem, kurkumą, tymiankiem, czosnkiem, odrobinką świeżo mielonego pieprzu.

Krupnik jaglany (przepis tutaj) z prażoną kaszą jaglaną będzie równie wspierający.

 

 


Zabiegi zewnętrzne

Mój numer 1: NAPOTNA KĄPIEL W SOLI EPSOM I SODZIE

Do wanny z ciepłą wodą dorzucasz szklankę (lub dwie) soli EPSOM i 2 łyżki sody oczyszczonej. 15 minut moczenia dupci w wodzie (lub misce) z ciepłą wodą wystarczy. Po tym czasie szybko wycierasz dziecko ręcznikiem, ubierasz ciepłą piżamkę i do łóżka. Jak Dziecko zaśnie, możesz przykryć podwójną pościelą. Po godzinie-dwóch przebierz Dziecko w suche ciuszki. (Zestaw kąpielowy kupisz tutaj)

Po kąpieli nie zapomnij podać Dziecku ciepłej wody do wypicia, w celu uzupełnienia płynów!

 

 

Numer 2: MOCZENIE STÓP W WODZIE Z GORCZYCĄ

1 łyżkę rozdrobnionej w moździerzu gorczycy, zalej 1-2 litrami wrzątku (w garnku lub misce). Po wystudzeniu lub dolaniu chłodniejszej wody- żeby nie oparzyć się- mocz nogi przez 10-15 minut, ubierz ciepłe skarpety i do łóżka!

 

 

Numer 3: MOCZENIE NÓG W IMBIRZE

1 łyżkę suszonego wrzątku zalej 2 litrami wrzątku (w garnku lub misce). Po wystudzeniu lub dolaniu chłodniejszej wody- żeby nie oparzyć się- mocz nogi przez 10-15 minut, ubierz ciepłe skarpety i do łóżka!

 

 

Numer 4: STAWIAM BAŃKI

Stawiam Dzieciom na pleckach bańki, później smaruję gęsim smalcem, ciepło okrywam i wygrzewam Dzieci w łóżku. Jeśli nie używam homeopatii, smaruję plecki amolem.

 

Wypisałam kilka sposobów i metod, bo w przypadku Dzieci wiem, że nie zawsze wszystko jest możliwe do zrobienia.

 

 


Co jeszcze?

W trakcie rozpoczynającej się infekcji na tle zimna bardzo dobrze sprawdza się suplementacja witaminą D3, cynkiem, kwasami omega-3, a także homeopatyczny lek L52.

 

 


Więcej informacji znajdziesz w…

Moim e-booku „CO JEŚĆ W INFEKCJI?”

 


JM.

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie