Stworzyłam przepis na idealny, domowy pasztet.
Bez zbędnych dodatków, bez glutaminanu, z dodatkiem ziół, ma fajną konsystencję, jest śniadaniowym lub kolacyjnym klasykiem.
I na dodatek bez mleka, jajek, glutenu i oczywiście cukru! 3xbez.
Cieszy się ogromną popularnością wśród Dzieci, regularnie dostaję od Was pasztetowe wiadomości 🙂










Smacznego!
JM.
Nazywam się Asia Masłowska. Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem, zielarzem – fitoterapeutą oraz specjalistką dietetyki TCM.
Pokazuję naturalne sposoby na zdrowie i udowadniam, że zdrowie zaczyna się… OD BRZUSZKA!
Tworzę proste, pyszne i domowe przepisy bez glutenu, mleka, cukru, glutaminianu, rafinowanych olejów roślinnych, dodatków do żywności.
Razem ze mną zostaniesz Mistrzynią domowego gotowania z naturalnych składników!
Inne |
|
| Inne pliki cookie to te, które są analizowane i nie zostały jeszcze przypisane do żadnej z kategorii. | |
Niezbędne |
Niezbędne |
| Niezbędne pliki cookie są absolutnie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony. Te pliki cookie zapewniają działanie podstawowych funkcji i zabezpieczeń witryny. Anonimowo. | |
Reklamowe |
|
| Reklamowe pliki cookie są stosowane, by wyświetlać użytkownikom odpowiednie reklamy i kampanie marketingowe. Te pliki śledzą użytkowników na stronach i zbierają informacje w celu dostarczania dostosowanych reklam. | |
Analityczne |
|
| Analityczne pliki cookie są stosowane, by zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzą w interakcję ze stroną internetową. Te pliki pomagają zbierać informacje o wskaźnikach dot. liczby odwiedzających, współczynniku odrzuceń, źródle ruchu itp. | |
Funkcjonalne |
|
| Funkcjonalne pliki cookie wspierają niektóre funkcje tj. udostępnianie zawartości strony w mediach społecznościowych, zbieranie informacji zwrotnych i inne funkcjonalności podmiotów trzecich. | |
Wydajnościowe |
|
| Wydajnościowe pliki cookie pomagają zrozumieć i analizować kluczowe wskaźniki wydajności strony, co pomaga zapewnić lepsze wrażenia dla użytkowników. | |
Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić komfort korzystania z niej. Spośród nich pliki cookie, które są sklasyfikowane jako niezbędne, są przechowywane w przeglądarce, ponieważ są niezbędne do działania podstawowych funkcji witryny. Używamy również plików cookie stron trzecich, które pomagają nam analizować i rozumieć sposób korzystania z tej witryny. Te pliki cookie będą przechowywane w przeglądarce użytkownika wyłącznie za jego zgodą. Użytkownik ma również możliwość rezygnacji z tych plików cookie.
21 Responses
Witam,
Od jakiego wieku mozna podać taki pasztet?
Do roku nie zaleca się podawania soli Maluszkom. Jednak jeśli nie będzie go wiele w pasztecie (można zrobić osobne słoiczki bez lub z niewielką ilością soli) to myślę, że wcześniej. Każdy Maluszek jest inny i nie wiem jak Dziecko radzi sobie z chlebem 😉 Ale w pasztecie nie ma nic, co mogłoby zaszkodzić.
Mam pytanie, czy słoiczki nie mogą postać dłużej skoro mięso jest pasteryzowane? Bo ilość jest spora i obawiam się że nie zjemy przez 2 tyg a nie chce zmieniać proporcji 🙂
Proponuję zrobić połowę porcji, z mięsem wolę nie ryzykować 😉
A czemu warzywa i mieso zalewamy wrzątkiem? Pytam, bo zwykle gotuję wywary mięsne z zimną wodą.
Gotując zupę zależy Nam aby większość witamin, minerałów, aminokwasów przeszło do wywaru. Wtedy gotujemy od zimnej wody.
Gotując warzywa i mięso (m.in. w przypadku pasztetu) zalewamy je wrzątkiem, bo zależy Nam aby te wartości nie przeszły w większości do wywaru i zostały w pasztecie, a nie zostały wylane do zlewu (jeśli całego wywaru nie użyjemy).
Jak dlugo moge sloiczki zapasteryzowane przechowywac ? Czy w lodowce ?
Po pasteryzacji przechowuję w lodówce do 2 tygodni.
Witam. Jestem galaktozemiczką, czy mogę pominąć w przepisie wątróbkę?
Nie będzie miał tak pasztetowego smaku, bo wątróbka zdecydowanie robi w nim robotę ale tak, możesz.
Czy może być udka z kurczaka wiejskiego z rosolu?
Oczywiście, że tak 🙂
Super będę próbować, bo od tygodnia chodzi za mną pasztet🤗😋
Będzie ok. jeśli zrobię 50/50 indyk i karkówka? Czy lepiej wykorzystać jedno z nich.
Ja zawsze mieszam mięsa, w zależności od tego, co mam. Może być indyk i wołowina, kurczak. Grunt żeby była wątróbka i coś tłustego (czyli np. boczek), a reszta mięs czysta dowolność.
Trafiłam tu z instagrama, zrobiłam ten pasztet pierwszy raz miesiąc temu. Moi chłopcy jedli go na wszytskie posiłki 🙈❤️ dzis zostałam poproszona o ponowne przygotowanie. Mam wrażenie ze wyszedł jeszcze lepszy 😋😋😋.
Dziękuję! 🌷
Bardzo się cieszę, uwielbiam tworzyć przepisy dla dzieci i sprawia mi ogromną radość świadomość, że potrawy smakują! <3
A można zrobić bez kaszy
Oczywiście, można pominąć. Jest opcjonalna.
Pani Asiu, a jesli mam warzywa juz ugotowane z rosolu, troche miesa (w tym lapki – moge je blendowac?🤔) to czy moge tego uzyc? pytam poniewaz nie mam tego miesa wystarczajaco duzo, watrobke musze kupic, i nie wiem czy jak ugotuje to mieso same (bez warzyw, bo sa juz ugotowane) to wyjdzie ok? glupie pytanie wiem, ale to moje pierwsze wyczyny w kuchni i naprawde nie wiem jak sie do tego zabrac🙈 pozdrawiam goraco!
Nie ma głupich pytań! 🙂 Łapek nie blenduj, nie nadają się na pasztet. Mięso nadaje się każde (po usunięciu chrząstek i kości 😉 ). Radziłabym dorzucić odrobinę boczku, podgardla, ogólnie czegoś tłustego, żeby pasztet nie był suchy. No i wątróbki, robi robotę smakowo-odżywczą! Włóż do lodówki mięso i warzywa, dokup co trzeba i zrób porządnie, żeby się nie zrazić 🙂