Wszy. Na samą myśl swędzi głowa. Choć wszawica jest tematem tabu- do dziś są plagą i problemem w przedszkolach i szkołach.
Wystarczy 1 sztuka, by zaatakować całą grupę.
Te małe, paskudne, obrzydliwe robale rozmnażają się w zastraszająco szybkim tempie i potrafią przemierzyć sporą odległość z głowy na głowę, by… HOPS! Zaatakować Twoje dziecko, potem Ciebie, a potem wszystkich dookoła!
Ale…
Znam prosty, tani i naturalny sposób, by zapobiec wszawicy!
Jaki jest naturalny środek na wszawicę?
Olejek z drzewa herbacianego. Znajdziesz go w aptece, drogerii, a nawet lokalnym sklepie!
Jak stosować olejek z drzewa herbacianego w profilaktyce wszawicy?
Każdego dnia zanim dziecko opuści dom i pójdzie do przedszkola, szkoły nanieś kilka kropel olejku z drzewa herbacianego na swoje dłonie, a następnie rozsmaruj na włosach dziecka. Dziewczynkom można nanieść olejek z drzewa herbacianego na gumkę do włosów.
Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym olejem, ekstraktem z liści drzewa herbacianego o bardzo intensywnym zapachu (na początku może wydawać się zbyt intensywny ale zapewniam- po jakimś czasie go pokochasz) i może zapobiec atakowi wesz.
Profilaktyka jest dużo przyjemniejsza niż walka z tymi obrzydliwymi krwiopijcami. A mając asa w rękawie, w postaci olejku z drzewa herbacianego żadna wszawa bestia nie powinna być Wam straszna!
Co zrobić, gdy wszy zaatakują?
Wiecie… Zdarza się jednak przeoczyć moment ataku, dlatego pozostawiam tu sposób na naturalną mieszankę anty-wszawiczą.
Do wykonania eterycznej mieszanki na wszy potrzebujesz: olejku z drzewa herbacianego lub olejku lawendowego i oliwy. 5 kropli olejku wymieszaj w 3 łyżkach oliwy. Taką miksturę nałóż na skórę głowy i zostaw na 30 minut (możesz nałożyć czepek). Po tym czasie dokładnie umyj włosy, a następnie rozpocznij baaaardzo żmudną ale niezbędną pracę: wyczesywania gnid. Aby zapobiec nawrotowi, dodaj kilka kropli olejku do szamponu, dokładnie wymieszaj i regularnie stosuj go do mycia włosów. Nie zapomnij też o wypraniu i WYPRASOWANIU pościeli, ciuszków, ręczników wszystkich domowników.
Dobrze sprawdza się też dostępny w aptekach – ziołowy płyn Artemisol, z firmy Herbapol
W składzie ma:
- mieszaninę nalewki piołunowo-wrotyczowej (Absinthi et Tanaceti herbae tinctura), w stos. (1:5) z kwasem octowym 80%.
- Preparat zawiera 60-65% (v/v) etanolu i do 3,2% kwasu octowego.
Dawkowanie
Skórę głowy i włosy zwilżyć preparatem zawinąć ręcznikiem i pozostawić na 2 godziny, po tym czasie umyć włosy i rozczesać gęstym grzebieniem, wyczesując robale. Zdecydowanie zabieg powtórzyć po 6 – 7 dniach!
Dla zdrowia Rodziny.
JM.
3 odpowiedzi
Ja mam pytanie co na inne pasożyty jak owsiki glisty lambie itp oczywiście naturalnie i bezpiecznie ? I co myślisz o regularnym odrobaczaniu dzieci i dorosłych jestem ciekawa twojego zdania w tym temacie ?
To grubszy temat, nie robi się tego z marszu i bez przygotowania organizmu. Jak najbardziej jestem za, jednak nie ma jednej idealnej recepty.
Akurat mamy w domu 🙂 co prawda córką jeszcze nie chodzi do przedszkola, ale warto już wiedzieć jak przeciwdziałać. 🙂