Przepis na lody czekoladowe, bez cukru

5 minut + mrożenie
6 foremek

Przepis na pyszne, proste czekoladowe lody, bez cukru i mleka! Fajne rozwiązanie, by zastąpić tradycyjne lody pełne zbędnych dodatków i substancji słodzących.

Składniki:

 • 3 banany
 • 2 łyżki wiórków z kokosa
 • 4 daktyle
 • 3 łyżki mleczka kokosowego (gęstej części. Ja używam to mleczko – link) lub 5 żółtek jaj (pamiętaj o ich wcześniejszym wyparzeniu, opisałam na blogu jak bezpiecznie korzystać z jaj😊)
 • 4 łyżki karobu lub kakao
 • szczypta kardamonu

Przygotowanie:

 1. Do misy blendera (lub TM) włóż wszystkie składniki (banany wcześniej obierz ♥)
 2. Zblenduj na gładką masę.
 3. Otrzymaną masę przełóż do foremek na lody (lub do maszynki do lodów z funkcją mrożenia).
 4. Foremki z czekoladową masą włóż do zamrażarki.
 5. Po zamrożeniu włóż na chwilę foremkę z lodem do kubka z ciepłą wodą lub poczekaj chwilę, aby lód bez trudu wyszedł z formy.

Gotowe, smacznego!

 

Foremki do lodów widoczne do zdjęciu są dostępne POD LINKIEM. (Mam już drugi komplet – pierwszy został zagubiony w piaskownicy) i świetnie się sprawdzają.

Tak, uważam, że bananów nie należy nadużywać w diecie ze względu na to, że: w nadmiarze, w zimnych porach roku oraz przy nieprawidłowej pracy przewodu pokarmowego zaśluzowują organizm (czyli mogą prowadzić do nagromadzenia się w ciele flegmy, zgodnie z TCM. Z tego względu w przepisie dorzuciłam kardamon, który pomaga ją z ciała wyprowadzać). Porównując skład większości lodów i ogromną ilość wciskanych w nie substancji- banan jest mimo wszystko dużo lepszym rozwiązaniem 😊

Zwykłe lody też zdarza się Nam w ramach święta zjeść, jednak… nie codziennie. Wszystkie Dzieci kochają lody i warto szukać nowych, lepszych, prostych rozwiązań.

 

JM.

 

Drukuj przepis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie