Katar u dziecka – obserwuj i działaj! Co jeść i pić?

Katar to bardzo częsty objaw infekcji. Gdy Dziecko ma katar i nie wiesz co podać do jedzenia oraz do picia – ten wpis jest dla Ciebie! W trakcie tej dokuczliwej przypadłości można wesprzeć organizm w zdrowieniu – żywieniem oraz ziołami.Mówią, że leczony trwa 7, a nieleczony tydzień. Ale nikt nie mówi, że tak być nie musi 😉 Jeśli szybko zadziałamy i będziemy odpowiednio wspierać organizm (po wcześniejszej obserwacji), to możemy rozprawić się z nim znacznie szybciej. Bez leczenia, po prostu… od brzuszka.
Ale, zanim przejdziemy do działania i gotowania, to polecam zacząć od… obserwacji 🙂
Obserwuj katar i działaj!
.
.
.

1. OBSERWUJ

Katar jest wodnisty, przezroczysty, towarzyszy mu częste kichanie? Dziecko jest blade, pragnie przykrycia i cieplejszego ubioru? Mocz ma kolor słomkowy, a kupa może być rzadsza niż zwykle.

czy…

Katar jest żółty lub zielonkawy? Dziecko nie odczuwa zimna, ale za to czuje pragnienie. Może mieć czerwone, spierzchnięte usta i suchość w ustach. Kolor moczu może mieć bardziej intensywny kolor i zapach, może pojawić się zaparcie lub twarda, bobkowata kupka.

.
.

2. DZIAŁAJ

Niby katar, to tylko katar. Ale nie wszystkie katary sobie równe. I w każdym z nich inne jedzenie będzie wspierające w powrocie do równowagi.
Katar wodnisty:
Tutaj super wspierające będzie wygrzanie ciała i poruszenie potów.
Świetnie sprawdzi się też napar z malin, lipy, świeżego imbiru. Żywieniowo rosół z dużą dawką rozgrzewających przypraw, a także prażona kasza jaglana.
Dodatek suplementacyjny: witaminy ADEK, omega-3, w zimnie ciała nie podawałabym dużych ilości witaminy C, by nadmiernie go nie wychłodzić. W zamian tego polecam cynk i laktoferynę 😉
Homeopatia: Oscillo lub L52
.
.
Katar zielono-żółty?
Tutaj świetnie sprawdzi się nie ogrzewanie, a ochłodzenie nadmiaru ciepła w ciele.
Wspierający będzie napar z kwiatów rumianku, kwiatów czarnego bzu lub kompot gruszkowy z migdałami i ww. ziołami. Żywieniowo lekka ryżanka lub krem z białych warzyw. Bez rozgrzewających przypraw.
Dodatek suplementacyjny: witaminy ADEK, omega-3. W tym przypadku witamina C pięknie wesprze ochłodzenie gorąca i zdecydowanie pomoże uporać się z kolorowymi gilami (suplementy opisałam we wpisie POD LINKIEM).
Homeopatia: Echinacea nr.40 Lehning
.
.
.

Jestem zwolenniczką OBSERWACJI, a dopiero później DZIAŁANIA. W każdej infekcji organizm potrzebuje czasu, by wrócić do równowagi. Ważne jest, by ciało wspierać i nie przeszkadzać żywieniem.
Dlatego w trakcie kataru (czyli nadmiernemu nagromadzeniu się w ciele wilgoci i śluzu) zdecydowanie warto zrezygnować z wszystkiego, co będzie miało wpływ na jego nadprodukcję, czyli m.in.: mleka, pszenicy (i zbóż glutenowych), cukru, a także bananów oraz orzechów ziemnych.
.
.
Bo… Od Brzuszka zaczyna się zdrowie,
JM.
.
.
Po więcej info wpadnij po mojego e-booka CO JEŚĆ W INFEKCJI? i już niedługo – cudne webinaru dla Rodziców!
.
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie