Czy czarna herbata jest okej dla dziecka?

 

Czarna herbata nie jest dla Dziecka dobrym płynem nawadniającym. Na pewno nie na co dzień. Czarna herbata zawiera teinę i garbniki. Działa stymulująco (czyli może Dziecko pobudzać) i zaburza wchłanianie minerałów (żelaza, cynku, f osforu itd…), więc będzie szczególnie niezalecana dla Dzieci mierzących się z anemią!

 

 


Co w zamian?

  • Ciepła, przegotowana woda (polecam filtr odwróconej osmozy, ale wtedy do wody warto dodać szczyptę soli kamiennej👌)
  • Kompoty domowe, bez cukru (w e-booku KOMPOTY MOCY znajdziesz wiele inspiracji)
  • Napary ziołowe (rumianek, melisa, lipa, itp.)
  • Napary owocowe (malina, owoce bzu, owoce jagód, itp.)
  • Herbata roiboos (szczególnie polecana dla Dzieciaczków niedoborowych, które są blade i apatyczne 😉)

 


Czarna herbata jako lek

 

Mocna czarna herbata może być lekiem i wtedy odgrywać pozytywny wpływ dla zdrowia Dzieci: podczas biegunki i problemów żołądkowo-jelitowych (działa ściągająco), oraz używana w postaci okładów na bolące, zaczerwienione oczy.

A dla dorosłych? Okazyjnie, najlepszy napój w trakcie picia wódki – kto czarną herbatą wódkę popija, ten na drugi dzień nie cierpi.

 

 


JM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie