Przepis na: bezpieczny proszek do prania (odbrzuszkowy zestaw do prania)

Długi czas szukałam proszku do prania z dobrym składem. A na dodatek skutecznego i wydajnego i jak najbardziej neutralnego dla zdrowia. Metodą prób i błędów udało mi się taki stworzyć 🙂 – łap przepis na od brzuszkowy, bezpieczny i delikatny proszek doprania!

 

 


W czym piorę?

🧼Od brzuszkowy proszek do prania zawiera:

 

W dużym wiaderku mieszam składniki i przykrywam wieczkiem.

Do kieszeni pralki wsypuję 1-2 łyżki mieszanki.

 

 


🧼Pranie ręczne i delikatne tkaniny:

1) Do prania ręcznego lub do starszego modelu pralki (ze względu na możliwe nie rozpuszczenie proszku), z ww. mieszanki przygotuj płyn do prania. Aby to zrobić, to do szklanki z ciepłą wodą wsypuję 1-2 łyżki ww. mieszanki, mieszam i czekam, aż proszek się rozpuści. Po rozpuszczeniu – wlewam do kieszeni pralki (w miejsce przeznaczone na proszek/płyn do prania).

 

2) Do prania ręcznego używam także gotowego płynu, który świetnie się nam sprawdza. Jest to mikroorganiczny płyn do prania Bioklean (tu kupuję), z naturalnymi ekstraktami. Tkaniny pozostają delikatne i naturalnie pachną.

 


W czym płuczę?

🧼Do płukania korzystam z:

 

Do kieszeni przeznaczonej na „płyn do płukania” wlewam ww. składniki.

 

 


Gdzie kupuję?

U Rodziców w sklepie, na zdroweboxy.pl jest gotowy zestaw piorący, ale i pojedyncze produkty. Polecam 🙂

 


 

Do standardowego prania, ta mieszanka moim zdaniem świetnie się sprawdza. Oczywiście, intensywne plamy należy wcześniej namoczyć lub do baaaardzo uporczywych plam użyć przeznaczonych do tego produktów, bo nie wszystko da się załatwić neutralnymi środkami (jeśli użyjesz ich, to pamiętaj o dodatkowym płukaniu, najlepiej z octem).

A jakie są Wasze sprawdzone sposoby, z których korzystacie piorąc?

 

JM.

27 odpowiedzi

 1. Proszę niech Pani zdradzi sposób ma płyn do prania 🙏 ja rozpuszczalna płatki mydlane całą wieczność, a nadal są tak tęgie że muszę je rozpuszczać bo pralka sobie nie radzi ☹️ przerosło mnie rozpuszczenie w cieplej wodzie 😅
  Pozdrawiam 🤗

  1. Ja stosuję do wszystkich kolorów i nie miałam nigdy tego problemu. To zależy od pralki, czy dokładnie rozpuści proszek. Jeśli nie masz pewności to wypróbuj na ręcznikach lub z proszku zrób płyn. Do łyżki proszku dodaj ciepłej wody, a gdy się rozpuści – wlej w miejsce na proszek/płyn do prania.

 2. Czy pranie po wypraniu taką mieszanką jest serio tak czyste/ świeże? Trochę się obawiam zrobić ten krok bo uwielbiam robić pranie, kocham ten świeży zapach po „normalnym” proszku / płynie do prania.

  1. Pachnie mydłem i olejkami, które dodasz. Kwestia przyzwyczajenia, jednak nie licz na popularnie intensywny zapach (że aż gryzie w gardło) 🙂

 3. Cześć Asiu,
  we właściwościach boraksu mamy informację, że wybiela pranie. Czy nie zdarzyło Ci się to z czarnymi/ciemnymi ubraniami?
  Pozdrawiam:)

 4. A czy taki proszek też będzie dobry do prania? Czy on jest za silny i może niszczyć ubrania?
  1 kg boraks
  1 kg soda kalcynowana
  1 kg nadwęglan sodu
  Piorę w nich też tetrę u pieluchy wielorazowe.

 5. Hej Asiu!
  Skończył mi się dziś mój płyn do prania, akurat miałam w domu wszystkie składniki potrzebne do „zmontowania” proszku z Twojego przepisu- rewelacja!
  Od dziś piorę tylko w tym!

 6. Asiu, czy proszek się u Ciebie pieni? Zmieszałam boraks, sodę k. i płatki mydlane (w proszku) 1:1:1 i w pralce przelewa się raczej woda niż spieniona ciecz. Do kolejnego prania rozpuscilam porcję „proszku” w słoiku do postaci płynu. To samo. Na zdjęciu u Ciebie widzę superpiane.

 7. Właśnie przygotowałam proszek z Twojego przepisu ale wlasnie czytam o negatywnym wpływie boraksu na zdrowie… jak to w końcu jest? Bezpieczny czy nie? Wcześniej używałam loveli i w sumie nie widzę w składzie boraksu hmm

 8. Czy płukanie jest niezbędne przy takim proszku? bo jak dotąd nie używałam i nie czułam potrzeby stosowania płynów do płukania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie