Naturalny tonik: ocet wrotyczowy

Ocet wrotyczowy jest domowym, naturalnym tonikiem do twarzy, po którym skóra mojej twarzy jest gładka, jak nigdy wcześniej. Jego wykonanie jest banalnie proste – sama zobacz!

.


Do jego wykonania potrzebujesz:

.


Wykonanie:

  1. Do słoika włóż kwiaty wrotyczu, zalej je octem jabłkowym.
  2. Dokładnie zakręć słoik i pozostaw na minimum 2 tygodnie w ciemnym miejscu.
  3. Po tym czasie odlej pożądaną ilość gotowego octu w mały słoiczek z ciemnego szkła (tyle, ile potrzebujesz – resztę możesz pozostawić w słoiku z kwiatami wrotyczu i zlewać, jak skończy się poprzednia partia octu wrotyczowego).

.


Zastosowanie:

Ocet wrotyczowy możesz używać tak jak zwykły tonik. Jeśli czujesz, że jest za mocny dla Twojej cery, to rozcieńcz go przegotowaną wodą w proporcji 1:1.  Świetnie sprawdzi się do codziennej pielęgnacji twarzy, przy problemach z cerą, trądziku, a także przy łupieżu i wypadaniu włosów (jako wcierka, ponieważ działa na nużeńca).

.

.

JM.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie