Naturalny płyn do mycia podłóg

Każdy z Nas myje podłogi w domu. Czasami nie jesteśmy świadomi szkodliwości produktów, które wybieramy i którymi pokrywamy Nasze podłogi narażając siebie i dzieci na ich toksyczne działanie. Raczkujące, chodzące boso lub bawiące się na podłodze dziecko ma największy kontakt z ww. detergentami.

Ponadto wiele płynów do podłóg zawiera substancje, które zapewniają sterylność powierzchni, co nie do końca jest korzystne dla Naszego mikrobiomu.

 

Przedstawiam Wam naturalny, pachnący i mój ulubiony płyn do mycia podłóg:

  • 5 litrów ciepłej wody;
  • 1/3 szklanki octu;
  • 5 kropli olejku z drzewa herbacianego;
  • 5 kropli olejku lawendowego;
  • 3 krople olejku goździkowego;

 

Do miski z ciepłą wodą dodaj ocet i ww. olejki eteryczne.

Umyjąc podłogę możesz cieszyć się naturalną czystością, błyskiem podłóg i pięknym zapachem odkażająco-relaksujących olejków eterycznych?

Bez obaw, ocet się ulatnia i jego zapach bardzo szybko minie.

 

JM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie