Naturalny płyn do mycia podłóg

Każdy z Nas myje podłogi w domu. Czasami nie jesteśmy świadomi szkodliwości produktów, które wybieramy i którymi pokrywamy Nasze podłogi narażając siebie i dzieci na ich toksyczne działanie. Raczkujące, chodzące boso lub bawiące się na podłodze dziecko ma największy kontakt z ww. detergentami.

Ponadto wiele płynów do podłóg zawiera substancje, które zapewniają sterylność powierzchni, co nie do końca jest korzystne dla Naszego mikrobiomu.

 

Przedstawiam Wam naturalny, pachnący i mój ulubiony płyn do mycia podłóg:

  • 5 litrów ciepłej wody;
  • 1/3 szklanki octu;
  • 5 kropli olejku z drzewa herbacianego;
  • 5 kropli olejku lawendowego;
  • 3 krople olejku goździkowego;

 

Do miski z ciepłą wodą dodaj ocet i ww. olejki eteryczne.

Umyjąc podłogę możesz cieszyć się naturalną czystością, błyskiem podłóg i pięknym zapachem odkażająco-relaksujących olejków eterycznych?

Bez obaw, ocet się ulatnia i jego zapach bardzo szybko minie.

 

JM.

2 odpowiedzi

  1. Cześć Asiu!

    Jaką masz podłogę? Mam nowe mieszjanie z podłogą z deski Barlineckiej lakierowanej. Producent (oczywiście) zaleca mycie swoimi produktami… chciałabym unikać chemii, ale boję się, czy ocet nie zniszczy lakieru…?

    1. Nie wiem Kochana czy nie zniszczy lakieru, bo nie znam się na tym. Dla mnie zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nalepiej wypróbuj w niewidocznym miejscu i oceń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie