Lampy solne mają moc!

Kilkanaście lat temu lampy solne były elementem dekoracyjnym „must have” w każdym domu. Teraz wydaje mi się, że odeszły w zapomnienie, choć liczę na ich odrodzenie. U wielu Babć i Dziadków znajdziemy je dumnie stojące (i wylizane przez dzieci i wnuki) na komodzie, u Rodziców zbunkrowane (zwykle po remoncie) na strychu, a u Nas w domu… na szafkach nocnych!

Długo szukałam idealnej lampki nocnej. A lampa solna to nie tylko delikatne, ciepłe, przyjemne światło czy element dekoracyjny. Nie wiem czy wiecie ale lampy solne mają właściwości wpływające bardzo korzystnie na Nasz organizm!


Czym jest lampa solna?

To wydrążona w środku bryła soli, w której wnętrzu włożona jest żarówka. Dostępne na rynku lampy solne pochodzą zwykle z Kopalni Kłodawa, Wieliczka lub z Pakistanu (Ja mam Nasze, Polskie, Kłodawskie).

Jak działa lampa solna?

Komputery, telefony, tv, maszty telefoni komórkowych, linie energetyczne, żyły wodne są źródłem szkodliwych dla Nas jonów dodatnich.

Bryły soli kamiennej pod wpływem ciepła wydzielanego przez żarówkę emitują ze swojej powierzchni jony ujemne (korzystne), co przyczynia się do zachowania równowagi cząsteczek. Są naturalnymi jonizatorami powietrza.

(Kupując zwracajcie uwagę, by lampy nie zawierały żarówek ledowych- one nie wytwarzają ciepła).

Dlaczego polecam?

1. Są naturalne.
2. Dają piękne, ciepłe, delikatne światło.
3. Dzięki emitowaniu jonów ujemnych pomagają neutralizować szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne (w tym smog elektromagnetyczny).
4. Mają działanie uspskajające, pomagają zasypiać.
5. Wydzielane przez lampę jony ujemne neutralizują jony dodatnie, które przyciągają bakterie, wirusy, grzyby (z tego wynika, że oczyszczają powietrze).
6. Wdychanie zjonizowanego powietrza wzmacnia odporność.
7. Są szczególnie polecane dla osób z astmą, alergiami i chorobami układu oddechowego.

Jak używamy?

U Nas w domu lampki solne stoją na szafkach nocnych. Włączam je minimum godzinę przed snem.


Dla zdrowia Dzieci,
JM.

1 komentarz
  1. Katarzynka :

    Ja używam nawilżacza z mgiełką zabłocką:) To podobnie działa, bo też uwalnia jony ujemne:)

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.