Długi czas szukałam gąbki lub ściereczki, która po kilku dniach nie stanie się siedliskiem smrodków i bakterii.
Natrafiłam na polski czyścik do naczyń! Pięknie sprawdza się w pielęgnacji naczyń, a także do wycierania zlewu, blatu, powierzchni szklanych, kuchenek.
Jest ekologiczny i higieniczny oraz co najważniejsze: bezpieczny dla zdrowia. Materiał, z którego został wykonany świetnie domywa naczynia, jest bakteriostatyczny oraz rozbija brud i tłuszcz na cząsteczki tworzące z wodą emulsję.
Jak używam?
Czyścik namaczam pod bieżącą wodą i myję naczynia. Można używać go bez płynu lub z niewielkim jego dodatkiem (ja wybieram płyn Only Eco).
Odpowiednio użytkowany będzie spełniał swoją rolę wiele lat.
Ważne jest to, by po każdym użytkowaniu dokładnie go opłukać z resztek jedzenia oraz przemyć szarym mydłem i przewiesić na kranie. Od czasu do czasu warto też wyprać go w pralce (60 stopni, obroty 800 – co ważne: bez dodatku zmiękczaczy i płynów do płukania).
Gdzie kupuję?
Czyścik dostępny jest jako samodzielny produkt w sklepie: POD LINKIEM,
a także w fajnym zestawie kuchennym POD LINKIEM (wraz z białą rękawicą, mydłem z nanosrebrem, oraz czyścikiem – ściereczką, który nabłyszcza powierzchnie).
JM.