Staram się ograniczać do minimum chemię domową. Pokażę Wam dzisiaj mój tani, szybki i ekologiczny sposób na mycie i konserwację zlewu (nie tylko granitowego).

 

Do umycia potrzebujesz:

  • 1 łyżkę sody oczyszczonej,
  • 1/3 szklanki octu spirytusowego;

  • 1 łyżkę oleju spożywczego (rzepakowy, kokosowy)

 

Cały zlew zasypuję sodą oczyszczoną, a następnie zalewam octem. Czyszczę gąbeczką i zostawiam na kilka minut. Soda z octem wyczyści osad i kamień. Działa też dezynfekująco.

Po tym czasie zlew dokładnie opłukuję i wycieram do sucha. Na zlew wylewam olej i suchą ściereczką przecieram. Olejowanie świetnie go konserwuje i nadaje blasku.

 

Przed:

W trakcie:

Po:

4 odpowiedzi

    1. Ja mam inne doświadczenia. Poza tym po połączeniu sodu i octu otrzymujemy octan sodu, który świetnie radzi sobie z tłuszczem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie