Od długiego czasu korzystam z mocy olejków. Świetnie sprawdzają się do sprzątania, w celach kosmetycznych, jako zapach do prania, odświeżacz powietrza, a także… wspierająco dla organizmu lub w okresie infekcyjnym.

Kiedyś, z niewiedzy korzystałam z kominków do aromaterapii (tymi na tealight’y). Teraz już wiem, że pod wpływem wysokiej temperatury olejki eteryczne spalają się, tracąc swoje właściwości. Długo szukałam idealnego dyfuzora, który… nie psuje się po miesiącu użytkowania, jest piękny, spełnia swoje zadanie i wtedy wpadł mi w oko dyfuzor, z którego cały czas korzystam – dyfuzor – z firmy Bewit.

 

 


Co dyfuzuję?

Olejki eteryczne, a także kilka razy w tygodniu jod (w postaci 5% płynu lugola – kupuję przez internet lub w aptece).

 


Jak dyfuzuję?

Do dyfuzora wlewam wodę (najkorzystniej dla dyfuzora, by używać czystej wody – ja wlewam wodę z filtra odwróconej osmozy), a następnie dodaję to, co chce wysłać w powietrze 🙂

 

Dyfuzuję:
 • Każdego dnia: czyste olejki eteryczne (4-5 kropli). Olejek wybieram w zależności od potrzeb, nastroju i pory dnia. Podstawowe olejki opisałam bardziej szczegółowo w darmowym informatorze – aby go otrzymać kliknij tutaj i przeczytaj :).
 • Dwa-trzy razy w tygodniu: wysyłam w powietrze jod. Wieczorem, do dyfuzora wlewam wodę i dodaję 6 kropli 5% płynu lugola. Myślę, że to przyjemna forma „suplementacji” jodu, z powietrza. Podobnie, jak nad morzem. Z uwagi na właściwości odkażające, dyfuzowanie jodu dobrze się sprawdza w okresie infekcyjnym.

 


Kiedy dyfuzuję?

Ja włączam dyfuzor codziennie na noc, kiedy zasypiamy. Działa przez około 2-3 godziny (do czasu, aż zbiornik się opróżni). Zbiornik napełniam wodą i dodaję płyn lugola i/lub ulubiony olejek.

Bardzo dobrze sprawdza się też w okresie infekcyjnym, a także w czasie choroby.

Dyfuzor używam także dla odświeżenia zapachu w domu.

 


Jakie olejki?

W zależności od potrzeb, można korzystać z różnych olejków.

Poniżej krótko opiszę moje ulubione.

 


Polecam!

Moje ulubione mieszanki olejków z proponowanym przeze mnie zastosowaniem jest dostępny tutaj:

 • Mieszankę Breath, która jest skomponowana, by wspierać układ oddechowy (przy zielonym katarze, zapchanym nosku) idealna „na dobranoc”, poza tym pięknie pachnie;
 • Olejek z drzewa herbacianego Tea tree. Ma silne właściwości antyseptyczne, antygrzybicze i antybakteryjne. Jest moim ulubionym olejkiem. Oprócz dyfuzji, świetnie sprawdza się w myciu, sprzątaniu, praniu i… na zmiany skórne – jego działanie opisałam szczegółowo na blogu pod linkiem.
 • Olejek 33. To mieszanka 33 ziół. W moim odczuciu lekko ciepła, ogrzewająca mieszanina olejków, która bardzo dobrze sprawdzi się (dodana do dyfuzora) podczas przeziębienia, a także zewnętrznie, gdy boli brzuszek (do masażu).
 • Olejek lawendowy. Bezpieczny dla niemowląt i małych dzieci. Bardzo dobry olejek na wieczór, pomaga się wyciszyć, ułatwia zasypianie, a także jest wspierający podczas suchego kaszlu.

 

 


Jakość olejków.

O ile do sprzątania, prania używam tańszych olejków. To do dyfuzji lub w kontakcie ze skórą, warto zadbać o ich jakość i korzystać z czystych form olejków eterycznych.

 

 


Gdzie kupić dyfuzor i olejki, które polecam w tym poście?

Zamówienia można dokonać, po wcześniejszej rejestracji na stronie producenta POD LINKIEM.

Następnie po kliknięciu ikonki „ZAMÓWIENIE Z BIURA” logujemy się do sklepu.

 

I tam, bez trudu:

 • dyfuzory znajdziesz pod ikonką „Dyfuzory olejków eterycznych„;
 • a olejki pod hasłem „Olejki eteryczne„.

 


 

W przypadku olejkowych pytań, zostaw komentarz lub śmiało napisz maila na: olejki.bewit@wp.pl 🙂

 

Pozdrawiam ciepło,

Asia Masłowska

JM.

10 odpowiedzi

 1. Czy tego typu dyfuzor jest łatwy do czyszczenia? Boję się, że może się rozwijać pleśń w jakichś zakamarkach.

  1. Dyfuzor można stosować w pomieszczeniach od maleńkości, jednak nie wszystkie olejki są odpowiednie dla Dzieci poniżej 1 r.ż. (choć ja korzystałam z wszystkich, w niewielkich ilościach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie