Czytamy składy: śliwki suszone

Suszone owoce są świetną alternatywą dla słodyczy, dobrym pomysłem na zaspokojenie ochoty na „coś słodkiego” i na dodatek mają korzystny wpływ na zdrowie, nie tylko najmłodszych.

Suszona żurawina, suszone śliwki czy rodzynki są doskonałym źródłem błonnika, wielu witamin i minerałów.

Dla dzieci wybieraj suszone owoce, do których utrwalenia nie użyto substancji konserwujących, np. dwutlenku siarki (tlenek siarki, siarczany, siarczyny, E220) i innych, np. kwasu sorbowego (E200) które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, szczególnie najmłodszych.

Pamiętaj, że w procesie suszenia (odparowania wody) zwiększa się zawartość suchej masy, w tym naturalnie występujących cukrów, dlatego wybieraj produkty, do których nie dodano dodatkowych ilości cukru rafinowanego lub syropu glukozowo-fruktozowego.

W produkcie z dobrym składem znajdziesz:

Dozwolone dodatki:

Niedozwolone:

Czytamy składy:

Skład poszczególnych produktów może ulec zmianie.

Data wykonania analizy: 26.01.2019

Post ma charakter informacyjny. Porównanie składów ww. produktów i komentarz mają za zadanie zachęcić czytelnika do każdorazowego czytania etykiety produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, apiterapię, suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie

Facebook