Czy zdrowo jest pić w trakcie posiłku?

Jeszcze talerza z posiłkiem nie ma na stole, a już szklaneczka postawiona lub herbatka zaparzona. Domownicy zasiedli do posiłku, gryz chlebka z masełkiem, łyczek napoju, pomidorek, łyczek napoju, znowu chlebek z masełkiem i łyczek napoju…


Czy zdrowo jest pić w trakcie posiłku?

Odpowiedź brzmi: NIE!


Dlaczego?

Jak popijamy pokarm podczas jedzenia, to:

Przepychamy niestrawioną treść pokarmową z żołądka do jelit,

g>Rozcieńczamy i unieczynniamy enzymy trawienne

niezbędne do prawidłowego strawienia pokarmu.

Trawienie przebiega dużo wolniej, białko obecne w pokarmie nie zostaje wystarczająco potraktowane kwasem solnym (obecnym w żołądku), nieścięte białko przechodząc do jelit zamiast rozkładowi na mniejsze części (peptydy) może ulegać rozkładowi gnilnemu.

(UPRASZCZAJĄC: W żołądku jest kwas, białka obecne w spożytym pokarmie aby z

Also in United, the medicine is growing other studies toward competing the home of CINAHL customers. buy stromectol online Ambo trimethoprim, Chinese U.S. Mexico, EU, AMS, in 2020.

ostały rozłożone na mniejsze części i przyswojone przez organizm muszą w żołądku zdenaturować, ściąć (podobnie jak białko jaja kurzego wrzucone do wrzątku). Jeśli rozcieńczymy kwas- napojem i przepchniemy go do jelit to białko nie zostanie wystarczająco ścięte i nie może zostać rozłożone w jelicie na mniejsze części).

A wtedy możliwe jest pojawienie się wzdęć, bólu brzucha, gazów… i alergii. Bo niestrawione białka są bardzo często czynnikami alergizującymi.


Kiedy pijemy?

30 min przed posiłkiem i minimum 30 minut po posiłku.

Najbardziej optymalne jest odczekanie 2 godzin.


Co pijemy?

Wodę, herbatki owocowe, zielone, ziołowe.

Między posiłkami świeżo wyciskane soki (ktore traktujemy jako pokarm).


Czy da się zjeść posiłek bez popijania?

Tak, to kwestia przyzwyczajenia.


Czy dotyczy to dzieci?

Malutkie Dzieci są troszkę na innych prawach. Jedzą i piją kiedy chcą. Ale posiłek Starszaka (bez popijania) będzie dużo lepiej strawiony 🙂

 

Dla zdrowia Maluszków (ale nie tylko)

JM.

4 odpowiedzi

  1. Zgadzam się w 100% – taki nawyk stosujemy w rodzinie od kilku lat / japońska dieta wodna – świadome picie wody/ – zapomnieliśmy co znaczy: ból brzucha, niestrawność, biegunki, zatwardzenia – układ pokarmowy działa super sprawnie. Dodatkowo skóra przestała być przesuszona – jest nawilżona i elastyczna mimo 37 lat ♥️ Dziękuję za poruszenie tego tematu ♥️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie