MAGNEZ DLA DZIECI, nie zawsze chcemy się bawić w branie i podawanie supli, wiele z Nas jest ostrożnych i nie widzi potrzeby ładowania w Dziecko proszku. W pełni to rozumiem, bo nie zawsze jest to konieczne.
Ale… magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i niezbędny do prawidłowego rozwoju układu nerwowego Dziecka (ale też odpornościowego, dla kości, zębów…), jest niezbędny do przyswajania i wykorzystania w organizmie wapnia (razem z witaminą D3) i strasznie sramy się niedoborem wapnia (którego w dzisiejszych czasach pełno szczególnie w żywności wzbogacanej nim) i jeszcze dodatkowo ładujemy suple z wapniem zapominając, że wapń to antagonista magnezu. Czyli za dużo wapnia wypiera magnez, brakuje równowagi. Stosując zrównoważoną, nieprzetworzoną dietę bogatą w n ieprzetworzone warzywa i nierafinowane zboża równowaga i dostarczenie obu minerałów powinno być baaaardzo proste. Ale takie proste nie jest. Bo wyjałowione gleby, bo słabe wchłanianie, bo…
Jakie mogą być objawy niedoboru magnezu u dziecka?
Częste skurcze, drganie powieki, dziwne uczucie niepokoju (to bardzo charakterystyczny objaw), bezsenność, nadpobudliwość, problemy z koncentr acją, rozkojarzenie…
Lista objawów jest dosyć długa i może być charakterystyczna dla innych schorzeń ale bardzo często po kilku kąpielach wiele z nich mija, bo niedobór magnezu jest powszechny.
Prosta, bezpieczna i tania recepta?
Sól epsom (siarczan magnezu).
Szklanka soli dodana do kąpieli. Wchłania się przez skórę, tylko w takiej ilości, jaka jest konieczna.
Nie ma możliwości przedawkowania, bo droga transdermalna jest w pełni bezpieczna i organizm pobiera magnezu tylko tyle, ile potrzebuje. Dla małych, średnich i dużych.
Ja stosuję siarczan magnezu (do kupienia w drogerii, necie, aptece, lokalnym sklepie), unikam chlorku magnezu (bo chlor jest antagonistą jodu, a nasza dieta w ten pierwiastek jest i tak niedoborowa).
Kiedy stosować?
Na początku przeziębienia, po intensywnym wysiłku, ciężkim dniu lub profilaktycznie raz-dwa razy w tygodniu.
Od jakiego wieku, jak często i w jakiej dawce?
Nie ma ograniczeń wiekowych.
Ja stosuję raz- dwa razy w tygodniu.
A dawka? „Na oko”. Do dużej wanny 3/4 – 1 szklanka, do małej wanienki dziecięcej 1/4 szklanki. Najlepiej moczyć dupsko minimum 15 minut. Jak nie ma wanny to można moczyć w misce z ciepłą wodą girki ale wtedy radzę soli epsom nie żałować i dosypać szklaneczkę.
Sól epsom na początek przeziębienia!
Jest jeden turbo dobry myk na szybkie pozbycie się toksyn na początku infekcji przeziębieniowej: do wanny z ciepłą wodą dorzucasz szklankę soli epsom i 2 łyżki sody oczyszczonej. I wypacasz toksyny.
Bardzo dobrze sprawdza się u dzieci. Po takiej kąpieli napotnej, pamiętaj o uzupełnieniu płynów (ciepłych płynów)!
Poza tym jak dosypujesz do kąpieli soli epsom, nie dodawaj środków myjących, bo mogą zmniejszyć wchłanianie. Szczerze? Nie są nawet potrzebne, bo po kąpieli w soli skóra jest idealnie gładka.
Skutki uboczne.
Sól epsom drogą pokarmową jest stosowana jako środek przeczyszczający, więc pilnuj żeby Bąki nie opiły się wody z wanny.
Kolejnym pozytywnym skutkiem ale nie ubocznym jest gładka skóra 🙂
Dla zdrowia Rodziny,
JM.
Jeśli uważasz, że post jest pomocny, podaj dalej ♥
2 odpowiedzi
Hej, Czy sól kłodawska kąpielowa też się nadaje, czy to musi być jakaś czysta postać tej soli? 🙂
Dziękuję!
Ps. Uwielbiam! 🙂
Zdecydowanie sól epsom czyli siarczek magnezu.