Anginka lub geranium, warto mieć!

Anginka (geranium) to roślinka doniczkowa, którą warto mieć w domu! Liście anginki zawierają olejki eteryczne, o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Gdy poznamy właściwości roślin leczniczych i dowiemy się jak, kiedy i po co ich używać, staną się częścią domowej apteczki. Dlatego postaram się opowiedzieć Wam kilka słów o tej cudownej roślince!

 

 


Zastosowanie:

Geranium ma piękny zapach i niesamowite właściwości prozdrowotne, świetnie się sprawdza:

  • Jako naturalny odświeżacz powietrza. Wystarczy, że postawisz ją w pokoju. Kto ma anginkę ten wie, jak pięknie pachnie i unosi swój zapach na około!

 

  • Podczas bólu ucha. Zerwij 2 listki geranium, ugnieć je między palcami, a następnie płytko włóż na kilka minut do obolałego ucha.

 

  • Na katar. Zerwij kilka lisków, ugnieć je w palcach, zawiń w gazę lub cienką bawełnianą chusteczkę i wąchaj 🙂 Dzieciom można takie zawinięte w gazę listki położyć w trakcie snu, na podusi. Można też wysmarować okolice noska wyciśniętym w palcach sokiem z liści.

 

  • Na otarcia, drobne skaleczenia. Gdy nie masz nic innego pod ręką, wyciśnij kroplę soku z geranium na drobną ranę, zdezynfekuje to miejsce.

 

  • Na ukąszenia. Ugnieć liść lub kilka w dłoni i przyłóż do miejsca ukąszenia.

 

  • Na ból gardła: 4 listki anginki zalej wrzątkiem i trzymaj 15 minut pod przykryciem. Gdy napar ostygnie, świetnie nadaje się do płukania gardła, podczas bólu.

 

  • Na opryszczkę. Zerwij listek geranium, rozgnieć go w palcach i wyciśniętym sokiem, smaruj kilka razy dziennie zmienione chorobowo miejsce.

 

 


A Wy, znacie anginkę i korzystacie z ich dobroci?

 

JM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie