W czym kąpać dzieci małe i duże?

W czym kąpać Dzieci? Od niemowląt po starszaki? Nie powiem Wam w czym kąpać dzieci, a napiszę w czym kąpię ja. 

 

 


Jak kąpie moje Dzieci?

Gdy moje Dzieci były niemowlętami, kąpałam je 1-2 razy w tygodniu. Codziennie wykonywałam toaletę „na sucho” z wykorzystaniem bawełnianych wacików namoczonych w ciepłej wodzie (patent dostałam od Położnej i u Nas się świetnie sprawdziło)  lub szybki prysznic w zlewie. Moczenie dupci w wannie z całą kąpielową otoczką odbywała się raz w tygodniu ( z wyjątkiem lata, wtedy krótkie, chłodzące kąpanko codziennie).

Gdy moje Dzieci są starsze, kąpielowe ceremonie- raz w tygodniu. Na co dzień, szybki prysznic.

 

 


Co wlewam do wanny, w trakcie kąpieli?

Wodę. Tylko i aż. Woda w codzienności,  moim zdaniem wystarcza. Raz w tygodniu do kąpielowych rytuałów dodaję opisane poniżej: sól epsom, a gdy skóra wymaga nawilżenia, olej ze słodkich migdałów.

 

 


Co dodaję do kąpieli?

Lubię proste rozwiązania i uważam, że im mniej, tym lepiej. Stan skóry, to stan odżywienia i zdrowia organizmu, nie braku kosmetyków. Dlatego nigdy nie używam i nie używałam do dziecięcej kąpieli płynów, emolientów, kulek, itd.

 

Naturalnym, zewnętrznym sposobem, na nawilżenie skóry jest dodatek (w zależności od wielkości wanny-wanienki) oleju migdałowego. Do małej wanienki wystarczy pół łyżeczki, do standardowej- łyżka.

Po kąpieli lekko osusz ciało ręcznikiem i nawilżone! (Uwaga! Mokra skóra z olejkiem jest bardzo ślizga, niemowlę warto złapać przez pieluchę lub ręcznik.)

 

Sól epsom. Cudownie, bezpiecznie i moim zdaniem, wystarczająco skutecznie suplementuje magnez (ale dziś nie o tym, na temat kąpieli w z dodatkiem soli epsom, przeczytasz tutaj). Skutek uboczny takiej kąpieli? Gładka i nawilżona skóra. Chlorek magnezu dodaję do kąpieli za każdym razem.

 

 


A pod prysznic?

Długi czas stosowałam tani, ale jary żel Babydream z pantenolem i rumiankiem (ale niestety dorzucają do składu, co jakiś czas). Teraz bardzo dobrze sprawdza się żel 2w1, z Weledy, 2w1: mydło i szampon nagietkowy. Ma czysty skład.

Wiele z Was poleca też: Mydło Miś (4 szpaki), mydło marsylskie, szare mydło potasowe.

 

 


 

 

JM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie

Facebook