Herbatki dla dzieci wspierające trawienie

O tym, że zioła wywierają korzystny wpływ na Nasze zdrowie, to wiemy. Nie każdy jednak ma wiedzę i wprawę w wyborze odpowiednich ziół, proporcji. Na rynku pojawiło się wiele gotowych mieszanek wspierających organizm, w tym mieszanek ziołowych wspierających trawienie. Myślę, że jeśli na ziołach się nie znamy to gotowe mieszanki są wartą uwagi i bezpieczną formą.

Znajdziecie tu przegląd obecnych na rynku, gotowych mieszanek ziołowych (tych wartych uwagi), wspierających trawienie i odpowiadającym potrzebom Najmłodszych (choć na luzie, skoro dzieci to i dorośli też mogą z nich korzystać). Dzieci mają jeszcze nie w pełni wykształcony układ pokarmowy, który moim zdaniem warto wspierać odpowiednią dietą, temperaturą podawania płynów, utrzymywaniem przerw między posiłkami itp. Jedną z form wspierania pracy układu pokarmowego są właśnie napary ziołowe.

Ah, zapomniałabym. To, że na herbatce widnieje napis „od 4 tygodnia życia”– olejcie go. Do 6-go miesiąca życia zdecydowaną podstawą dla dziecka, jedzeniem i napojem jest mleko mamy (lub mm), czasami wprowadza się letnią, przegotowaną wodę. W wyjątkowych sytuacjach, w razie potrzeby wprowadzamy słabe napary ziołowe, jednak w przypadku niemowląt zawsze zalecam skonsultować z lekarzem, położną, dietetykiem lub specjalistą żywienia dzieci (którzy mają o tym pojęcie 😉 )

Dodam jeszcze od siebie, bo zawsze zalewana jestem falą pytań dotyczącą naparu z kopru włoskiego i jego szkodliwością. Moim zdaniem 1/2 szklanki słabego naparu z dodatkiem kopru włoskiego  dla dziecka  powyżej roku, czy 1 szklanka dla dziecka powyżej 3 r.ż. (oczywistym jest fakt, że Młodsze dzieci wypiją go maksymalnie w ilości kilku łyżek) jest bezpieczna. Koper włoski stosowany jest od lat. Od tysiącleci. A w przeprowadzanych badaniach na zwierzętach używano dawek stężonych i kilkadziesiąt-kilkaset razy większych niż możliwe jest przyjęcie estragolu w formie słabego naparu. dawka czyni truciznę 😉 W przypadku niemowląt oczywiście kierujemy się zdrowym rozsądkiem, jeśli występują problemy trawienne, zawsze konsultujemy się z lekarzem lub specjalistą. Pamiętajmy jednak, że leki na kolkę mogą pomóc ale też mają skutki uboczne i nie powinniśmy z nimi na własną rękę szaleć, co nagminnie obserwuję.

Na rynku pojawia się wiele „herbatek” w formie granulowanej. Nie dajcie się na to nabrać, tak na prawdę są to napoje. Są drogie i zawierają sporo niepotrzebnych dodatków, w tym cukru, w różnej postaci (syropu glukozowo-fruktozowego, glukozy, sacharozy czy maltodekstryny), czytaj syfu.

 


HERBATKI WSPIERAJĄCE TRAWIENIE


 

HERBAPOL Wrocław, Szczęśliwy Brzuszek

Składniki: owoc kminku zwyczajnego bio  -35%, kwiat rumianku pospolitego bio -25%, liść melisy lekarskiej bio -25%, owoc anyżu bio – 15%

 

 


PREMIUM ROSA, Herbi Baby Spokojny Brzuszek

 

Składniki: Anyż (20%), koper włoski (20%), owoc dzikiej róży (20%), jabłka (20%), liść maliny (10%), rooibos (10%).

 

 


APOTHEKE, Herbatka dla dzieci ułatwiająca trawienie

Składniki: owoc kopru włoskiego (Fructus Foeniculi)*, ziele melisy (Herba Melissae)*, liść mięty pieprzowej (Herba Menthae Piperitae)*, liść maliny (Folium Rubi Idaei)*, kwiatostan lipy (Flos Tiliae)*, owoc kminku (Fructus Carvi)*

 

 


PREMIUM ROSA, Herbi Baby, Herbatka ziołowa

Składniki: Owoc dzikiej róży (35%), jabłko (15%), owoc kopru włoskiego (15%), kwiat rumianku (15%), liść jeżyny (10%), korzeń marchwi (5%), kwiat lipy (5%).

 

 

 


DARY NATURY, Herbatka dla dzieci i niemowląt

Składniki: kwiat rumianku* 40%, nasiona kopru włoskiego*, anyżu*, kminku*, ziele macierzanki* ,w różnych proporcjach (*certyfikowany składnik ekologiczny).

 

 


Mam nadzieję, że post jest przydatny. Jeśli tak, podaj dalej 🙂

Składy ulegają zmianie, post został dodany 4.04.2022r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie