Jak porozmawiasz z moją Babcią i spytasz czy kiedykolwiek bolała ją głowa to… Moja Babcia nie wie co to znaczy! Bo nigdy głowa jej nie bolała.

Wychowywała się na wsi. Takiej prawdziwej, na Białostocczyźnie. Kiedyś… wkoło pola, czyste powietrze, nieskażona ziemia, swój ogród, swoje zwierzęta, dobra dieta…

 

A dzisiaj?

Mój kochany Kuzyn chodzi do pierwszej klasy. Do dziś jest mi trudno uwierzyć, że tak szybko urósł! Często mówi o szkole. Przejęty, opowiadał o Koleżance, która była u pielęgniarki, bo bardzo bolała ją głowa. Bardzo trudno jest mi uwierzyć, że tak Małą Osóbkę może boleć głowa. I to do tego stopnia, że musi skorzystać z pomocy medycznej. (Powiem szczerze, że nawet ja nie pamiętam kiedy cierpiałam po raz ostatni na ból głowy)… i to właśnie mój kochany Jaś zainspirował mnie do tego wpisu.

 

Dlaczego boli  Nas głowa?

Najczęstszą przyczyną bólu głowy jest zanieczyszczenie organizmu i duże stężenie toksyn w tkankach i we krwi.


Skąd się to bierze?

Po pierwsze: Dzieci piją ZA MAŁO wody. Stężenie toksyn (we krwi) wzrasta przy odwodnieniu i bardzo często objawia się bólem głowy!

Po drugie: (NIESTETY) w dzisiejszych czasach bardzo często dzieci jedzą śmieci! Wysoko przetworzone produkty, pozbawione witamin, minerałów, antyoksydantów, dobrych tłuszczów, a pełne s ubstancji szkodliwych: chemicznych dodatków do żywności, tłuszczów trans, tłuszczów nasyconych i pustych kalorii, które regularnie zatruwają, zanieczyszczają i obciążają organizm.


Co robić?

Po pierwsze: Aby nie dopuścić do tego aby głowa bolała należy podawać dziecku regularnie, codziennie, co godzinę do picia wodę! (nie sok, nie napój, nie „wodę smakową”, nie herbatę).
Bardzo dobrą metodą „na już”, aby złagodzić ból głowy i szybko nawodnić zwiędły organizm jest wypicie połowy szklanki wody ze szczyptą soli himalajskiej. (Polecam na język wsypać sól i popić wodą, bo wypicie słonej wody nie jest najprzyjemniejsze;) )

Po drugie: Zmienić dietę dziecka. Wyeliminować słodycze, słodkie napoje i inne wysoko przetworzone produkty! Wprowadzić do diety jak najwięcej warzyw i owoców.


Czego nie robić ?

Nie dawać dziecku leków przeciwbólowych!!!


Oczywiście ból głowy może świadczyć o innych, poważnych schorzeniach, jednak zmiana diety i picie wody to najmniej inwazyjna i bezpieczna metoda, którą można zacząć stosować zanim doczekasz się wizyty u specjalisty.

Jednak znam wiele przypadków, w których po zbadaniu małego pacjenta lekarze nie są w stanie określić przyczyny i zalecają leki przeciwbólowe, które nie leczą. One trują. Wtedy można przypuszczać, że  dziecko boli głowa, bo jest zatrute i odwodnione. Toksynami z powietrza, z jedzenia, ze środowiska, z leków.

A teraz odpowiedz sobie na pytanie: ile Twoje dziecko wypiło dziś wody? I ile zjadło śmieciowego jedzenia (pustych kalorii)?

Świadomy rodzic to zdrowsze dziecko.

 

Dla zdrowia Maluszków,

JM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie

Facebook