Czytamy składy: Kaszki jaglane dla dzieci

Produkty dla Dzieci powinny być czyste od substancji dodatkowych oraz jak najmniej przetworzone. Niestety nie zawsze się to sprawdza i producenci żywności prześcigają się i kuszą Nas najrozmaitszymi produktami, które mają w składzie dodatki i dzięki nim próbują wzbudzić Nasze pożądanie, by kupić dziecku właśnie TEN produkt, pełen witamin, minerałów i przy okazji… no właśnie. Co tam w tych kaszkach można spotkać? Z doświadczenia powiem Wam, że im mniej tym lepiej!

Jeżeli surowiec jest wysokiej jakości, kaszka nie potrzebuje dodatku żadnych witamin i minerałów. Nie dajcie się nabrać na ten chwyt reklamowy.

I… powiem Wam szczerze, że analizując rynek jestem zdziwiona, że wielkie koncerny nie produkują kaszki jaglanej! Tylko małe polskie firmy, co jest dużym plusem na rynku, by wspierać swoich! Kasza jaglana jest moim zdaniem idealna w trakcie rozszerzania diety.

Poniżej znajdziecie 2 przykładowe kaszki jaglane z dobrym składem i jedną ryżową waniliową (bo z dużych zagranicznych firm nikt nie produkuje jaglanej, a nawet ryżowej bez smaku).

Rozszerzanie diety i kaszki… to temat rzeka. Moim zdaniem najgorszy wybór dla dziecka to kaszka manna (pszenica jest glutenowa i prozapalna), kaszka kukurydziana (jest prozapalna) i w dużych ilościach kaszka ryżowa (ze względu na możliwość zanieczyszczenia arsenem). Czyli najbardziej powszechna „podstawa rozszerzania diety”, dla mnie przerażająca wizja.

Warto wybierać dla Naszych małych niemowlaczków wersje ekologiczne, to szczególnie ważne na starcie życia.

A do kaszki jaglanej można dodać kilka malin, jagód i innych owoców i samemu przygotować kaszkę owocową. Gdy ostygnie dodać kilka kropli oleju lnianego, oleju z wiesiołka, oliwy, oleju z pestek dyni. I wtedy wiesz, co dziecku podajesz.

W produkcie z dobrym składem znajdziesz:

Kaszka jaglana (zmielone proso)

Dozwolone dodatki:

Zupełnie zbędne w produktach wysokiej jakości, które nie są poddane procesom oczyszczania i je w swoim składzie NATURALNIE zawierają czyli : dodatki witamin i minerałów

Niedozwolone:

cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, aromaty, maltodekstryna, olej rzepakowy (bo jest nieznanej jakości) itd…

Czytamy składy:

BIOBAS kaszka jaglana

Składniki:

Ekologiczny proso 100%*.

DOBRY SKŁAD

NESTLE ryżowa bezmleczna o smaku waniliowym

Składniki:

mąka ryżowa 81,9 %, cukier, składniki mineralne (węglan wapnia, fumaran żelaza (II), siarczan cynku, jodek potasu), naturalny aromat waniliowy 0,1%, aromat, witaminy (C, E, niacyna, B1, A, B6, kwas foliowy, D), kultury bakterii Bifidobacterium lactis.

KIEPSKI SKŁAD

Najczęściej wybieram:

HELPA, Bio kaszka jaglana

Składniki:

Ekologiczna kaszka jaglana (100%). (dodatkowy plus, że to polska marka)

Skład poszczególnych produktów może ulec zmianie.

Data wykonania analizy: 20.04.2022

Post ma charakter informacyjny. Porównanie składów ww. produktów i komentarz mają za zadanie zachęcić czytelnika do każdorazowego czytania etykiety produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie

Facebook