Czytamy składy: Kakao czy napój kakaowy?

Kakao (w szczególności surowe) jest bardzo zdrowym produktem pełnym antyoksydantów (które zwalczają wolne rodniki, pomagają zapobiegać m.in. nowotworom), magnezu i innych związków odżywczych, które mają bardzo korzystny (niektórzy twierdzą, że nawet leczniczy wpływ) na zdrowie.

Więc czas sprawdzić czy i które kakao jest godne polecenia, a które nie nadaje się według mnie do picia  i podawania, w szczególności dzieciom…

Czy Wasze dzieci rzeczywiście dostają kakao czy napój kakaowy?

W produkcie z dobrym składem znajdziesz:

Dozwolone dodatki:

Niedozwolone:

Czytamy składy:

Składniki:

DOBRY SKŁAD

Składniki:

KIEPSKI SKŁAD

Najczęściej wybieram:

Składniki:

Skład poszczególnych produktów może ulec zmianie.

Data wykonania analizy: 6.10.2018

Post ma charakter informacyjny. Porównanie składów ww. produktów i komentarz mają za zadanie zachęcić czytelnika do każdorazowego czytania etykiety produktu.

Jedna odpowiedź

  1. Dlaczego maltodekstryna jest szkodliwa? Na super zdrowych kaszkach bez dodatku cukru maltodekstryna jest dodawana jako „nosnik witamin”. Czy to zle?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O mnie

Jestem technologiem żywności i żywienia człowieka, dietetykiem i dietetykiem TCM.

Łączę wiedzę technologiczną, nowoczesną wiedzę o żywieniu z tradycjami wschodnimi, dietetykę funkcjonalną, terapie naturalne, ziołolecznictwo, terapię próżniową i suplementację.

Promuję naturalne metody wspierania odporności, świadome odżywianie i szeroko pojęty zdrowy styl życia dzieci oraz całej Rodziny.

Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera zgadzasz się, aby otrzymywać wiadomości o nowościach, produktach i usługach związanych ze stroną odbrzuszka.pl Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.

Obserwuj mnie

Facebook